Przykre konsekwencje wzmożonego fizycznego. Jak uprawiać sport by nie stał się zagrożeniem.

Przykre konsekwencje wzmożonego fizycznego. Jak uprawiać sport by nie stał się zagrożeniem.

Współczesny tryb życia związany często z pracą siedzącą, w zamkniętych pomieszczeniach  i odpoczynkiem przed telewizorem lub komputerem, jest główną przyczyną braku ruchy. Problem dotyczy większości społeczeństwa i jest obecnie na medialnym świeczniku. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na uprawianie sportu, w celu odrobienia wspomnianego niedoboru. Zapomina się jednak o tym, że nadmiar ruchu jest tak samo groźny jak jego brak.

Liczba osób uprawiających amatorsko jakiś sport stale rośnie, co jest skądinąd pozytywnym zjawiskiem, jednak zapomina się o roli odpoczynku. Istotnym elementem intensywnego treningu powinna być regeneracja organizmu. Ciało musi kiedyś odbudowywać rezerwy energetyczne. W trakcie odpoczynku przystosowujemy się do wysiłku i przygotowujemy do kolejnych ćwiczeń. Im treningi intensywniejsze, tym dłuższe powinny być pomiędzy nimi przerwy. Muszą być one przy tym jednakowe, bo nasz organizm przyzwyczaja się do regularności, co pozwala osiągnąć lepsze efekty.

Bisacodyl GSK - 10mg ulotka

Najczęstszymi przykrymi konsekwencjami wzmożonego wysiłku fizycznego są przemęczenie, kontuzje, a w skrajnych przypadkach zwyrodnienia stawów i naruszenie struktury szkieletowej. W celu ich uniknięcia zaleca się rozwagę w doborze dyscypliny (nie każdy jest stworzony do długodystansowego biegania, jeżdżenia na rowerze lub do wyczynowego uczęszczania na siłownie) oraz kontrolowanie intensywności treningu. Cierpliwość w tym przypadku popłaca. Lepiej też zasięgnąć opinii eksperta lub zdecydować się na pomoc indywidualnego trenera. Specjalista zrobi wywiad na temat indywidualnych predyspozycji i opracuje harmonogram ćwiczeń idealny dla nas. Jeżeli nie chcemy wyrządzić sobie krzywdy, bo przecież aktywność fizyczna ma nam pomóc, to lepiej podejść do sprawy poważnie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *