Kto może nam pomóc w opracowaniu treningu?

Kto może nam pomóc w opracowaniu treningu? matki często kupują dla swoich pociech Panadol Baby

Nie każdy z nas posiada odpowiednią wiedzę na temat tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej będzie dla niego najlepszy. Wiemy mniej-więcej co chcemy osiągnąć, ale sposób dotarcia do celu może nie być już wystarczająco jasny. Mamy pod ręką wspaniałe narzędzie do zdobywania wszelkich informacji w postaci internetu, ale w wielu przypadkach „wyguglowane” porady okazują się zawierać błędy. Jeśli chcemy by forma ruchu, jaką wybierzemy, była dla nas odpowiednia i przede wszystkim bezpieczna powinniśmy zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Jest to zwykle osoba posiadające kierunkowe wykształcenie oraz bogate doświadczenie na polu aktywności fizycznej. Procedura współpracy w trenerem osobistym jest prosta. Gdy już wybierzemy jedną spośród wielu dostępnych na rynku ofert (warto w tym celu przeprowadzić rekonesans, żeby uniknąć przykrych konsekwencji) to zostaniem zaproszeni na rozmową. W jej trakcie profesjonalista zada nam serię kluczowych pytań. Na ich podstawie wspólnie z instruktorem określimy nasze cele i potrzeby, czyli wszystko to, co trening ma w rezultacie przynieść. Prawdziwy specjalista określi też w ciągu paru chwil naszą sprawność i możliwości. Dzięki temu osobisty trener opracuje indywidualny program ćwiczeń.

Coraz częściej decydujemy się na trening personalny pod okiem fachowca. Dba on nie tylko o nasze bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. Pomaga nam również zachować entuzjazm podczas treningu i stymuluje motywację. W sporcie odpowiednio zaprogramowany umysł jest kwestią kluczową.

W doborze najlepszego osobistego trenera trzeba zwrócić uwagę na to czy posiada on odpowiednie certyfikaty, jest przeszkolony do udzielania pierwszej pomocy, jakie posiada doświadczenie w zawodzie. Musi też mieć podstawową wiedzę medyczną i potrafić współpracować z lekarzem. Idealny trener powinien być dobrym słuchaczem skupionym na potrzebach podopiecznego. Ważne jest też, by potrafił prawidłowo ocenić nasz potencjał, dostrzegał w porę wypracowany progres i potrafił odpowiednio na niego zareagować.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *